Jak mogę pomóc?

Masz pytanie? Porozmawiajmy!

Sprawdź najpierw FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Z doświadczenia headhunterskiego i obserwacji działań kandydatów płynie jeden ważny wniosek: – jeżeli kandydat szuka pracy długo, bez większych sukcesów, to oznacza że popełnia nieświadomie (i zarazem konsekwentnie) serię błędów, których nie dostrzega. Dlaczego taki wniosek?
 • Rynek pracy nie jest nastawiony przeciwko Tobie (steruje nim ekonomia, której zasady są takie same dla wszystkich)
 • Pracodawcy narzekają na brak odpowiednich kandydatów na wiele stanowisk
 • Zasady rządzące skutecznym zdobywaniem pracy zmieniły się w ciągu ostatniej dekady
Dlatego – jest bardzo prawdopodobne, że posługujesz się metodami które możliwe że działały kilka lat temu, lecz przy obecnej konkurencyjności między firmami, zmienionym wymaganiom wobec kandydatów – niestety nie są tym czego pracodawcy oczekują. Więcej informacji znajdziesz w video Dlaczego długo nie możesz znaleźć pracy? Podniesiesz swoją skuteczność, jak tylko skorzystasz z wiedzy zebranej z aktualnego rynku pracy – zapoznaj się z projektami szkoleniowymi Akademii Rekrutacji.

Szkolenia Akademii Rekrutacji powstały na bazie wiedzy headhunterskiej i doświadczenia korporacyjnego – z firm w Polsce, USA i Emiratów Arabskich

Po długiej serii konsultacji indywidualnych z kandydatami, udało się wyodrębnić tzw. „wiedzę powtarzalną” – metodykę działań, która ma przekrojowe zastosowanie w szeregu branż i stanowisk.

Ta metodyka została zawarta w szkoleniach, szkolenia zostały przetestowane na kolejnych przypadkach kandydatów szukających pracy. Dopiero po potwierdzeniu skuteczności – szkolenia zostały udostępnione publicznie.

Sprawdź gratisowe video z projektów szkoleniowych Akademii Rekrutacji.

Jeżeli dotychczas Twoje CV nie przynosiło wielu zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne (tzn. przynajmniej 1 zaproszenie na 3 wysłane CV), to oznacza że wymaga ono poprawy, gdyż w dotychczasowej wersji CV pracodawcy nie widzieli argumentacji koniecznej do podjęcia decyzji o zaproszeniu kandydata na rozmowę.

Więc nawet gdybyś przesłał(a) obecną wersję CV, to potrzebował(a)byś odpowiedzi z sugestiami korekt, które są już ujęte w projektach szkoleniowych Akademii Rekrutacji.

O wiele sprawniej proces przebiega, jeżeli samodzielnie zweryfikujesz treść Twojego CV z materiałami z projektu Odpicuj Mi CV – najpierw z treścią z gratisowych video, a potem wdrożysz korekty w oparciu o wiedzę z pełnej wersji szkolenia.
Bardzo chętnie sprawdzam już zaktualizowane wersje CV kandydatów, wyposażone w dobrze opracowane osiągnięcia oraz pełną argumentację „sprzedającą” kandydatów nowym pracodawcom.

W projekcie Odpicuj Mi CV znajdziesz:

 • 4 gratisowe video: 1. Od czego zależy skuteczność CV, 2. Mity które rujnują karierę, 3. Studium przypadku działających CV, 4. Co zawiera skuteczne CV?
 • Pełną wersję szkolenia „Odpicuj Mi CV” – w czwartym z gratisowych video znajdziesz opis szkolenia, cenę, oraz instrukcje jak możesz je przetestować.
Przekonanie że „CV musi zawierać się na 1, maksymalnie 2 stronach A4, bo inaczej nikt tego nie przeczyta” to jeden z największych błędów, mitów które rujnują kandydatom kariery. Dlaczego? Obejrzyj video pt. „Ile stron powinno mieć skuteczne CV?” Jeżeli poszukujesz wiedzy nt. tworzenia CV które przyspiesza zdobycie pracy, polecam Ci projekt Odpicuj Mi CV W projekcie Odpicuj Mi CV znajdziesz:
 • 4 gratisowe video: 1. Od czego zależy skuteczność CV, 2. Mity które rujnują karierę, 3. Studium przypadku działających CV, 4. Co zawiera skuteczne CV?
 • Pełną wersję szkolenia „Odpicuj Mi CV” – w czwartym z gratisowych video znajdziesz opis szkolenia, cenę, oraz instrukcje jak możesz je przetestować.

Jest to dylemat charakterystyczny dla blisko 50% kandydatów szeregowego szczebla i równolegle 1/3 kadry managerskiej.

Dobrą decyzję o wyborze kolejnego stanowiska możesz podjąć tylko po dokładnym rozpoznaniu:

 • branży, która Ciebie interesuje
 • firm, które działają w tej branży
 • stanowisk, które potencjalnie możesz objąć w tych firmach
  (nieważne czy te firmy publikują obecnie ogłoszenia)

W ten sposób stworzysz „mapę możliwości rynku pracy” dotyczącą Ciebie, która w ciągu przynajmniej następnych 12 miesięcy się w ogóle nie zmieni (nie pojawią się radykalnie nowe stanowiska).

Oznacza to, że możesz zacząć porównywać Twoje kompetencje, z profilami pracowników na stanowiskach, które Ciebie interesują – określać procent dopasowania. Stanowiska o najwyższym procencie dopasowania będą jednocześnie miejscami z najwyższym prawdopodobieństwem sukcesu.

Skorzystaj z projektu Zaplanuj Mi Karierę, który przeprowadzi Ciebie przez cały proces wyboru najlepszych kolejnych stanowisk.
Obejrzyj gratisowe video z projektu, które rozszerzy Twoją perspektywę. Jest też dostępny pełny projekt szkoleniowy – informacje o nim znajdziesz w video.

Wiedza w szkoleniach została zaprojektowana dla:

 • średniej kadry managerskiej (kierownicy/dyrektorzy) oraz specjalistów wyższego szczebla/ekspertów
 • specjalistów niższego szczebla oraz pracowników szeregowych
 • absolwentów

natomiast najczęściej klientami Akademii Rekrutacji zostają managerowie średniego szczebla (kierownicy/dyrektorzy) oraz specjaliści wszystkich szczebli.

Kadra zarządzająca (zarząd, prezes, poziom C) rekrutowana jest zazwyczaj za pomocą wyspecjalizowanych headhunterów, więc statystycznie rzadziej korzystają ze szkoleń i materiałów Akademii.

Zapoznaj się z gratisowymi materiałami (oraz pełnymi projektami szkoleniowymi) – odwiedź stronę Oferta/Szkolenia.

Taka sytuacja występuje gdy:
 • pracujesz w branży, która jest „hermetyczna”
 • firmy z Twojej branży publikują wiele „fałszywych” ogłoszeń (obejrzyj Lekcję nr. 3 z projektu Odpicuj Mi CV)
 • „chwilę” temu w Twojej branży był kryzys, masowe zwolnienia lub fuzje dużych firm.
Rozwiązaniem jest tutaj większa intensywność działań na tzw. „ukrytym rynku pracy”, czyli przez zawodowe relacje i rekomendacje. Ponad 70% stanowisk jest zapełnianych w ten sposób.

Podobnie jak w Polsce, w innych krajach firmy podlegają tym samym zasadom ekonomii. To sprawia że najbardziej pożądani są kandydaci którzy są świadomi swojej roli w wypracowaniu dla firmy zysków lub oszczędności lub unikania strat.

Jak tylko nauczysz się pokazywać pracodawcom finansowe korzyści z zatrudnienia Ciebie, wtedy stajesz się kandydatem rozpatrywanym w pierwszej kolejności. Argument finansów jest zawsze najważniejszy dla firmy.

Jak się możesz nauczyć tej sztuki? Jak pokazać pracodawcom, że będzie im się opłacało Ciebie zatrudnić?

Przetestuj szkolenia Akademii Rekrutacji. Obejrzyj gratisowe video z projektów.

Kandydaci którzy po przeszkoleniu przez Akademię Rekrutacji zdobyli pracę szybko lub bardzo szybko – nie ćwiczyli scenek rozmów kwalifikacyjnych. Jest to strata czasu z kilku powodów.

Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu Ciebie, pracodawca musi rozpoznać 2 sprawy:

 1. Czy Twoje kompetencje przyniosą firmie zyski lub oszczędności lub unikanie strat i reklamacji (w esencji – czy będzie się opłacało Ciebie zatrudnić)?
 2. Czy będziesz umiał pomyślnie i zgodnie współpracować ludźmi w Twoim nowym zespole.

Jeżeli któregokolwiek z tych punktów zabraknie – oznacza to dla firmy ryzyko złej decyzji rekrutacyjnej.

Punkt 2. z tej listy oznacza że pracodawca MUSI zobaczyć Twoją AUTENTYCZNĄ twarz, niezabarwioną żadną sztucznością, wystudiowaniem lub socjotechnikami.
Jak tylko rekruterzy wyczują sztuczność, pozę, przerysowanie – natychmiast nabierają wątpliwości.

Zakładając że jesteś dobrze przygotowany merytorycznie, lekki stres dodaje autentyczności i wiarygodności, bo wiadomo że rozmowy kwalifikacyjne to okazjonalne wydarzenie. Nie chodzisz przecież na rozmowy 2x w tygodniu przez okrągły rok, aby być jak prezenter telewizyjny przed kamerą.

Zatem, w ramach wiedzy z Akademii Rekrutacji jesteś przygotowany merytorycznie w „żelazny” sposób, nie do podważenia, scenek nie ćwiczymy, gdyż to bardziej by Tobie zaszkodziło niż pomogło. Rezultaty poprzednich klientów tylko to potwierdzają.

Jak możesz się przygotować w kompleksowy sposób do rozmów kwalifikacyjnych?
Skorzystaj z projektu Przekwalifikuj Rozmowę, znajdziesz w nim:

 • 4 gratisowe video rozszerzające Twoją perspektywę: 1. Pewność siebie na rozmowach, 2. Największe mity, 3. Zdobywanie informacji, 4. Scenariusz rozmowy kwalifikacyjnej
 • Pełny program szkoleniowy Przekwalifikuj Rozmowę – w czwartej gratisowej lekcji video poznasz zawartość szkolenia oraz dowiesz się jak możesz je przetestować.

„Trudne pytania”, nielubiane przez kandydatów, lub uznawane jako bezsensowne – w istocie są zaprojektowane tak, aby pracodawca mógł zdobyć istotne informacje do podjęcia decyzji o zatrudnieniu Ciebie.

Przykład – znienawidzone pytanie: „Gdzie się Pan/Pani widzi za kilka lat?”

 • Jak je odbiera kandydat:
  „Oczekują że będę jasnowidzem? Skąd ja mam wiedzieć co będę robił za 3 lata w połowie czerwca?”
 • Jaką intencję ma pracodawca?
  „Mamy kilka ścieżek kariery, które możemy zaoferować pracownikom. Historycznie już inni pracownicy nimi podążyli i awansowali. Chcemy sprawdzić czy pomysł jaki ma kandydat na swoje kolejne awanse pokrywa się z tym co możemy zaoferować. Jeżeli tak – mamy dodatkowe argumenty że możemy go/ją zatrudnić.”

Do „trudnych pytań” możesz się przygotować z wyprzedzeniem, opracować Twoje odpowiedzi z listą najczęściej zadawanych trudnych pytań (oraz przykładowymi odpowiedziami, które dopasujesz do Twojej sytuacji).

Tę listę znajdziesz w szkoleniu Przekwalifikuj Rozmowę, razem z pozostałymi metodami na przygotowanie się do rozmów kwalifikacyjnych.
W projekcie znajdziesz:

 • 4 gratisowe video rozszerzające Twoją perspektywę: 1. Pewność siebie na rozmowach, 2. Największe mity, 3. Zdobywanie informacji, 4. Scenariusz rozmowy kwalifikacyjnej
 • Pełny program szkoleniowy Przekwalifikuj Rozmowę – w czwartej gratisowej lekcji video poznasz zawartość szkolenia oraz dowiesz się jak możesz je przetestować.

Jedyną metodą która długofalowo działa na redukcję stresu na rozmowach kwalifikacyjnych, to kompleksowe, merytoryczne przygotowanie – świadomość że:

 • masz przygotowane odpowiedzi na pytania o kluczowe aspekty potencjalnej współpracy
 • masz przygotowaną wizję obustronnych korzyści (dla firmy i dla Ciebie) z ewentualnej współpracy
 • wiesz jak firmie będzie się finansowo opłacało zatrudnienie Ciebie (argument finansów jest dla firmy najważniejszy)
 • masz ze sobą na rozmowie całą dokumentację (m.in. CV z dobrze opracowanymi osiągnięciami), którą możesz się posiłkować jeżeli czegoś zapomnisz.

Jeżeli tych podstaw nie masz opracowanych w najlepszej wersji na jaką Ciebie stać, wtedy nie pomogą Ci żadne techniki relaksacyjne, a już tym bardziej ćwiczenie scenek rozmów. Sztuczna relaksacja zawsze przegra z obawą że rekruter będzie mógł Ciebie na czymś „zagiąć”.

Zatem – jak możesz się przygotować w kompleksowy sposób do rozmów kwalifikacyjnych?
Skorzystaj z projektu Przekwalifikuj Rozmowę, znajdziesz w nim:

 • 4 gratisowe video rozszerzające Twoją perspektywę: 1. Pewność siebie na rozmowach, 2. Największe mity, 3. Zdobywanie informacji, 4. Scenariusz rozmowy kwalifikacyjnej
 • Pełny program szkoleniowy Przekwalifikuj Rozmowę – w czwartej gratisowej lekcji video poznasz zawartość szkolenia oraz dowiesz się jak możesz je przetestować.

Jakie są najczęstsze błędy kandydatów przy rozmowach o wynagrodzeniu?

 • Brak świadomości, że ustalanie Twojego wynagrodzenia to jest kilkuetapowy proces (po stronie pracodawcy)
 • Chęć wynegocjowania pensji przy jednej rozmowie, postawienia wszystkiego na jednej szali.
 • Brak stworzenia sobie „furtki” do kontynuacji rozmów o wynagrodzeniu (i ew. korekty wcześniejszej deklaracji) na późniejszych etapach rekrutacji.

Te błędy są źródłem największych obaw, frustracji, lub niezadowolenia z przebiegu rozmów. Zauważ że są to błędy wynikające z zaniechań lub niecierpliwości.
A można tego uniknąć, przygotowując się odpowiednio do rozmów o wynagrodzeniu, jako całości przygotowań do rozmów kwalifikacyjnych.

Zatem – jak możesz się przygotować w kompleksowy sposób do rozmów kwalifikacyjnych?
Skorzystaj z projektu Przekwalifikuj Rozmowę, znajdziesz w nim:

 • 4 gratisowe video rozszerzające Twoją perspektywę: 1. Pewność siebie na rozmowach, 2. Największe mity, 3. Zdobywanie informacji, 4. Scenariusz rozmowy kwalifikacyjnej
 • Pełny program szkoleniowy Przekwalifikuj Rozmowę – w czwartej gratisowej lekcji video poznasz zawartość szkolenia oraz dowiesz się jak możesz je przetestować.
Szanse są bardzo duże, wymagają one jedynie zmiany założeń w poszukiwaniach pracy, oraz metod działania. Jakiś czas temu poprowadziłem pro-bono projekt który nazwałem „Projekt 45+”, aby udowodnić że ewentualne problemy ze zdobyciem pracy wśród starszej grupy wiekowej, to jest rezultat złych metod działania, a nie ich wieku. Przeszkoliłem 10 kandydatów (większość 55+ lat), wyposażyłem ich w wiedzę nt.
 • Przetłumaczenia kompetencji na język finansów
 • Metod działania na ukrytym rynku pracy – docierania bezpośrednio do potencjalnych szefów
 • Stworzenia „biznesowej propozycji” dla firm (czyli jak będzie się firmom opłacało zatrudnienie takiego kandydata)
Do tego dostali też jeden warunek:
 • Zakaz aplikowania się do firm, w których średnia wieku jest niższa o więcej niż 10 lat, względem wieku kandydata (co oznaczało też skreślenie z listy większości korporacji).
Jaki był rezultat? W ciągu kilku tygodni zaczęli dostawać zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne i propozycje pracy. Co było podstawą ich sukcesów? Obejrzyj video na ten temat, poznasz resztę historii.

Jeżeli Twoje pytanie dotyczy innego tematu, napisz:

Opisz proszę dokładnie Twój temat w mailu – odpiszę tak szybko jak to jest możliwe.

Napisz maila z Twojej skrzynki na adres: info [@] akademiarekrutacji.pl

Lub zadzwoń: +48 789 600 259 (jeżeli nie odbieram od razu, oddzwonię)

Przygotuj się do zdobywania pracy

Poznaj perspektywę i plan działania z miejsca, z którego zaczynasz:

Nie mam pracy

potrzebuję szybko nowej

Wciąż mam pracę

potrzebuję ją zmienić

Mam dobrą pracę

chcę zdobyć lepszą